У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
на філософському факультеті відбувся
ПЕРШИЙ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР З ІСТОРІЇ ФІЛОСОФІЇ 
"НАУКА ЧИ НАРАТИВ? Аксіоматика в історії філософії".


Доповідач Кононенко Т.П. у виступі актуалізував вимогу визначення аксіоматичної основи розвитку історії філософії як науки у сучасних умовах викладання і дослідження філософії в Україні, що дало поштовх до інтенсивного діалогу учасників семінару. З плідними і конструктивними міркуваннями виступили: Бугров В.А., Руденко С.В., Туренко В.Е., Загороднюк В.В.
Бокал Г.В. оголосила проект проведення у березні цього року ДРУГОГО НАУКОВО-МЕТОДИЧНОГО СЕМІНАРУ З ІСТОРІЇ ФІЛОСОФІЇ:
«Українська лексикографія ключових філософських термінів китайської мови»
Завдяки запланованій участі у семінарі філолога-китаїста Ісаєва С.С., буде здійснено лексикографічне опрацювання термінів: 道 – Дао, 德 – де,陽 - 阳– ян, 陰 -阴– інь, 無无 – у, 有 – ю,虚 – сюй,禮 - 礼 – лі, 天 – тянь,人 – жень, 仁 – жень, 知 – чжи, 智 — чжи, 命 – мін, 名 – мін, 心 – сінь,信 – сінь
за наступними параметрами: 1) усталені способи відтворення чи транскрипції слова як у філософському, так і у загально-літературному перекладі українською мовою; 2) візуальне та аудіальне (фонетичне) представлення термінів у автентичному контексті сучасної китайської мови; 3) етимологічний аналіз та розкриття змістів графем (знаків), з яких утворено складні ієрогліфи з наведеного переліку. Метою проведення даного семінару є окреслення найбільш плідних способів впровадження цих лексичних одиниць до українського філософського лексикону та впровадження у навчальний процес зі спеціальності філософія та спеціалізації історія філософії, зокрема.
Запрошуємо всіх зацікавлених до обговорення!

 

©