Літо вже майже прийшло, а з ним пора відпочинку. Цей семестр був насичений подіями та новою інформацією. А все хороше має завершуватися яскраво! Тому, ми вирішили скористатися приємною нагодою - початком роботи фестивалю “Книжковий арсенал 2019” - і  наважилися відзначити завершення навчального року надзвичайною подією - запросити на зустріч французьку філософиню та перекладача Барбару Кассен. Зустріч відбулася 24 травня 2019 року у Червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Організатором виступила кафедра історії філософії філософського факультету.

Неймовірна пані Барбара говорила про неперекладність, унікальність мовних традицій та перекладацьку діяльність як творчість, особливості поширення і розповсюдження філософських вчень шляхом перекладів, а також історію створення Європейського словника філософій  (Vocabulaire européen des philosophies) з підзаголовком "Лексикон неперекладностей" (Dictionnaire des intraduisibles). Разом з Барбарою Кассен на зустрічі були присутні Костянтин Сігов український філософ і громадський діяч, а також Юрій Пивоваров посол з особливих доручень, які виступили у ролі перекладачів і поділилися деякими деталями створення української версії Словника. Модератором зустрічі був завідувач кафедри історії філософії, доктор філософських наук Тарас Кононенко.

Повний відеозапис зустрічі вже доступний на Youtube-каналі нашого університету, тисніть сюди, щоб переглянути його.

Проблема розповсюдження філософських вчень шляхом перекладів була не тільки обговорена, але й продемонстрована у розробці пані Барбари, а саме ідеї аналогії з лініями Паризького метро. Цей проект доступний за посиланням тут.

Якщо Ви не мали змогу відвідати зустріч, то обов’язково подивіться її запис, а також, як і завжди, чекайте на текст зустрічі на нашому сайті.

 

Зустріч не відбулася б без великих зусиль та підтримки проректора з науково-педагогічної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Бугрова.

Висловлюємо окрему подяку доктору філософських наук, професору Олегу Хомі та Товариству усної історії філософії, які зробили вагомий внесок в організацію цієї події.

Співорганізатором виступило Науково-видавниче об'єднання «Дух і літера» на чолі з Костянтином Сіговим. Саме завдяки видавництву «Дух і літера» і пану Костянтину Україна має можливість знайомитися зі «Словником європейських філософій» нашою рідною мовою, а також спілкуватися з такими видатними постатями як Барбара Кассен.

 


Дізнатися більше про «Європейський словник філософій» можна тут. Також придбати українське видання можна на сайті видавництва «Дух і літера» за цим посиланням.